Detta register visar endast de lärare som är utbildade och godkända inom konceptet HormonyYoga – Medicinsk Yoga för Kvinnor och Gravidyoga.

Alla de lärare som gått utbildning via Mediyoga Sverige i modul Mediyoga Hormonbalans och modul Mediyoga Gravid finns inte med här.

HormonyYogalärare

Sverige

Blekinge

Marion Lundh
Sölvesborg
www.fysicum.se
marion.lundh@fysicum.se
0732-50 94 14

Dalarna

Kattis Eriksson
Borlänge
www.funktionshälsan.se
funktionshalsan@gmail.com
0722-40 05 05

Gästrikland

Pernilla O Jansson
Gävle
piggnilla@hotmail.com

Halland

Charlotta Bjarneborg
Falkenberg
Facebook: MediYoga Falkenberg
Instagram: lottayogapt
carlottabjarneborg@gmail.com
0734-45 34 26

Lill Wennberg
Tvååker
www.lillyoga-massage.se
Facebook: LillYoga-Massage
skraddardotter56@gmail.com
0733-94 00 37

 

Hälsingland

Renée Breig
Ljusdal
Yantrastudio
info@yantrastudio.se
+46709-286561

 

Jämtland

Diana Lindberg
Östersund
dianalindberg_@hotmail.com

 

Norrbotten

Helena Brännmark
Kalix/Risögrund
info@helenaslugnarum.se

Skåne

Aida Kolonic Mulabdic
Malmö
akolonic76@hotmail.com

Helene Kroll
Helsingborg/Råå
info@mybalanceyoga.se

Johanna Nambord
Skurup
johanna.nambord@gmail.com
0707-20 17 62

Petra Bråhammar
Trelleborg/Kvik
www.enkelheten.nu
petra@enkelheten.nu
0708-68 00 67

 

Småland

Caroline Nordström
Växjö
www.hpiv.se
Caroline@hpiv.se
Facebook: Hälsopedagogen i Växjö
Instagram: caroline_halsopedagogen
0708-18 99 96

Ulrika Berglund Hagström
Tolg/Växsjö
Facebook: Mediyoga Tolg
ulrika72.berglund@gmail.com
0730-37 07 59

 

Region Stockholm

Anna-Karin Bromert
Stockholm
anki.bromert@gmail.com

Ann Arendi
Stockholm/värmdö/Vaxholm
hormonyoga@addfysio.se
0703-25 40 75

Anette Vikström
Järfälla, Kallhäll
www.onlife.se
Instagram: onlifeanette
anette@onlife.se
0709-72 09 55

Catarina Wallmon
Ösmo
wallmon@telia.com

Elsy Olofsson
Järfälla

Emma Zanello
Stockholm/Rönninge
emma@zbrands.se
0766-19 20 29

Hanne Kinberg
Enskede
Facebook: Hannes Hälsa
hanna.kinberg@hotmail.com
0707-68 03 30

Helena Knutas Nilsson
Stockholm/Älvsjö
helevni@gmail.com

Ingela Stenvall
Åkersberga
www.4balance.nu
ingela@4balance.nu
0709-369990

Jenny Littorin
Stockholm
www.livsstilsinstitutet.com
jenny.littorin@livsstilsinstitutet.com
0707-71-62-34

Jessica Rilegård
Stockholm/Tyresö
Jessicagelfius@hotmail.com

Karin Björnsdotter Larsson
Stockholm/Skarpnäck
Karin@ditodesign.com

Karolina Malm
Huddinge

Susanne Hörder Lindskog
Kungsängen
www.freevia.se
Facebook: Freevia Yoga & Samtal
Instagram: freeviayogaochsamtal
susanne.horder@freevia.se
0707-67 21 04

 

Uppland

Anna Kramer Jansson
Gimo
akramer74@hotmail.com

 

Västerbotten

Karina DiLucia
Umeå, Burträsk
www.studioinsikt.se
karina@dilucias.se
0705-89 41 54

 

Västra Götaland

Anna Karin Lauste
Svanesund
Ledarcoachonline.se
Lauste@ledarcoachonline.se
0760100769

Anne Lötjönen Sund
Frufällan/Borås
info@yogakallan.se

Annika Öhrfelt
Kållered
https://www.linkedin.com/in/annikaohrfelt/
annikaohrfelt@hotmail.com
0734-25 74 99

Camilla Fogelgren
Vänersborg
satnamyoga8@outlook.com
0737-56 61 47

Cecilia Ringedal
Stenkullen/Göteborg
friskvardsyoga@gmail.com

Göta Carlsson
Uddevalla
gsmcarlsson@gmail.com

Linda Ödlund
Grästorp
linda.odlund@grastorp.se
0738-30 59 08

Marie Svensson
Grästorp
marlar73@hotmail.se
0707-453054

Sandra Elg
Göteborg
Instagram: sandraeliceelg

Tua Hjemgaard
Trollhättan
www.YogabyTua.se
Facebook: Tua Hjemgaard
Instagram: YogabyTua
info@yogabytua.se
0706-95 66 75

Viktoria Gerlin

 

Västmanland

Kristiina Nilsen
Västerås
Facebook: Kristiina Nilsen
Instagram: KNi MediYoga
kni.fysioterapi@telia.com

 

Östergötland

Ann-Marie Kempe
Norrköping
annmarie.kempe@gmail.com

Eva-Carin Kempe
Norrköping
ec@my-yoga.se

England

Ulrika Willougbhy
Shoreham, Sevenoaks, Kent
 
 

Finland

Pia Hotanen
Pargas
pia.hotanen@parnet.fi

 

Frankrike

Lena Scharp
Nice
www.lenascharpyoga.fr
Facebook: lenascharpyoga
Instagram: lenascharpyoga
info@lenascharpyoga.fr
+33647980920

 

Norge

Ellen Sirkka Nora
Forsøl
ellen@sirkka.com
+4747 94144499

 

 

Gravidyogalärare

Sverige

Gotland

Marianne Riarbäck/Barnmorska
Visby
Facebook: Gutespa
marianne.riarback@gmail.com
0702050144

 

Gästrikland

Elisabeth Fork Söderström
Valbo/Gävle
lisasoderholm@live.se

Pernilla O Jansson
Gävle
piggnilla@hotmail.com

Ulrika Lindström
Söderhamn
ulrika940@gmail.com

 

Halland

Charlotta Bjarneborg
Falkenberg
Facebook: MediYoga Falkenberg
Instagram: lottayogapt
carlottabjarneborg@gmail.com
0734 45 34 26

Lill Wennberg
Tvååker
www.lillyoga-massage.se
Facebook: LillYoga-Massage
skraddardotter56@gmail.com
0733-94 00 37

 

Region Stockholm

Kaja Michelson
Stockholm
kaja@exhalecoaching.se

Mariana Bjurman
Stockholm
marianabjurman@hotmail.com

Sara Bergman/Barnmorska
Sollentuna
www.gravidbolaget.se
info@gravidbolaget.se
0709-79 88 89

Sara Karlsdotter Huss/Barnmorksa
Hägersten
sarakarlsdotter@hotmail.com

Mia Sommar
Vällingby
mia.sommar@hotmail.se
0739-04 12 87

Ingela Stenvall
Åkersberga
www.4balance.nu
ingela@4balance.nu
0709-369990

 

Skåne

Annette Hansson
Helsingborg
www.annettehansson.wordpres.com
Facebook: Min lilla vrå
Instagram: Min_lilla_vrå
annettemhansson@hotmail.com

Carina Lilja
Kivik
carina.lilja@rbmab.se

Charlotte Lührs/Barnmorska
Kivik
charlotte.luhrs@gmail.com

Elin Asp
Åkarp
elinsofia_asp@hotmail.com

Helene Kamsten
Råå/Helsingborg
info@mybalanceyoga.se

Petra Bråhammar
Trelleborg/Kvik
www.enkelheten.nu
petra@enkelheten.nu
0708-68 00 67

 

Småland

Petra Weister/Barnmorska
Jönköping
Facebook: Profylax med Petra
Instagram: @profylaxmedpetra
Hemsida: www.profylaxmedpetra.se
0704 54 58 72

 

Svealand

Petra Terlinder/Barnmorksa
Uppsala
petra-terlinder@hotmail.com

 

Uppland

Johanna Hardy
Knivsta
Sinnligt barnmorskemottagning
johanna.hardy@hotmail.com

Johanna Waldenström
Bålsta
hanna_waldenstrom@hotmail.com

 

Västerbotten

Karina DiLucia/Barnmorska
Umeå, Skellefteå
www.studioinsikt.se
karina@dilucias.se
0705-89 41 54

 

Västergötland

Anna-Malin Bjelking
Billdal/Göteborg
dansalivet@gmail.com

Lena Svedholm
Lerum/Endorfin
Lenisyoga
lenamartenson@hotmail.com

Marie Svensson
Grästorp
Instagram: marieharmonie73
marlar73@hotmail.se

Martenisa Dod/Barnmorska
Sköve
dodamartenisa@gmail.com
0736 45 56 24

Sanna Petersson
Göteborg
sannasophie@hotmail.com

 

Östergötland

Ida Hallsten/Barnmorska
Norrköping
Facebook och Instagram: @happymelonyoga
Hemsida: www.happymelonyoga.se
info@happymelonyoga.se
011-124566

 

Norge

Trude Myklebust Osnes
Volda
Instagram: Trudeosnes
trudemt@live.no